Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Výstava na stromech v Jiráskových sadech

6. 10. 2017, Autor:Jan Vochomůrka

Ani vítr, ani déšť neodradily v pátek 6. října koordinátorky fairtradových Litoměřic od instalace plakátů v Jiráskových sadech. Snímky s doprovodným textem, které ozdobí stromy v parku až do 14. října, vyfotil Stanislav Komínek. Dokumentoval neuspokojivé pracovní podmínky česačů banánů v Panamě a Kostarice.

Výstavu připravila organizace NaZemi, která prosazuje rovný obchod s rozvojovými zeměmi a tamní důstojné pracovní podmínky. Stejná expozice ozvláštní desítky parků po celé republice u příležitosti Světového dne důstojné práce, který se slaví právě zítra, 7. října.

I loni bylo v tomto termínu deštivo. „Poučily jsme se a letos jsme přelepily fotky lepenkou, aby déle vydržely,“ podotkly Jana Eflerová a Bohdana Dojčinovičová z odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Další plakáty z "banánové výstavy" poputují z městského úřadu do domova seniorů a nákupního centra.

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/na-stromech-v-jiraskovych-sadech-se-urodily-banany-20171006.html


Ostatní

Událo se ...

19. 10. 2023 | 13. Divadelní benefice

13. Divadelní benefice
Centrum pro náhradní rodinnou péči ve spolupráci s divadelními soubory a kulturními zařízeními, za finanční podpory města Litoměřice, pořádá 13. Divadelní benfici, jejíž výtěžek bude určen pro rodiny s dětmi v náhradní rodinné péči.

3. 11. 2023 | "IZS - Tvůj ochránce"

Tradičně pořádaná akce, která probíhá v rámci Národních dnů bez úrazu se za spolupráce ÚO Policie ČR Litoměřice s městem Litoměřice a dalšími organizacemi konala 3. 10. 2023 na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Tato akce je určena pro všechny ...

30. 10. 2023 | Rok důstojnosti 2023

Rok důstojnosti 2023
Rádi bychom Vás pozvali na besedu pořádanou k Roku důstojnosti dne 1. 11. 2023 od 16:00 do knihovny Karla Hynka Máchy. Kampaň byla založena k výročí uctění památky Doroty Šandorové, klientky z domova pro osoby se zdravotním postižením, která byla dne 6. 1. 2021 zabita ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.