Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Projekt "Zdravé zoubky"

2. 5. 2023, Autor: Bc. Libuše Součková

Projekt "Zdravé zoubky"
Jedná se o interaktivní přednášku vedenou zkušenou dentální hygienistkou.
Projekt probíhá již osmým rokem a je velmi oblíbeným a žádaným.
Cílem celé myšlenky je seznámení se s tématem každodenní péče o chrup. Klade se zde důraz na důležitost v získání si pravidelných návyků při čištění zubů.
Cílovou skupinu tvoří děti předškolního a školního věku, konkrétně předškoláci a děti prvních tříd.
Děti se po celou dobu aktivně zapojují. Díky názorným ukázkám vhodné techniky čištění zubů, dásní a jazyka si vyzkouší, jak na to i v praxi.

Seznamují se s potravinami, které jsou nevhodné, a naopak prospěšné pro zdravé zuby. Otevírá se zde téma "zdravého mlsání".
Zoubková víla a její aktivní činnost v procesu výměny mléčného chrupu za chrup stálý je zábavou pro celé dětské osazenstvo.
Z názorných pomůcek je oblíbený model zubu v nadživotní velikosti nebo maketa zubního kartáčku. Na mezizubní pomůcky a jejich zapojení do péče je kladen velký důraz.
Vše zmíněné je podané a vysvětlené hravou formou.
Děti tak získávají zkušenost, že čištění zubů může být i zábava.

                         Lucie Petrovičová DiS. (dentální hygienistka)
 
Projekt je podpořen v rámci zdravotních aktivit Odborem sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích.Ostatní

Událo se ...

19. 10. 2023 | 13. Divadelní benefice

13. Divadelní benefice
Centrum pro náhradní rodinnou péči ve spolupráci s divadelními soubory a kulturními zařízeními, za finanční podpory města Litoměřice, pořádá 13. Divadelní benfici, jejíž výtěžek bude určen pro rodiny s dětmi v náhradní rodinné péči.

26. 3. 2024 | Kampaň "Místa přátelská seniorům"

Kampaň
Již tradiční kampaň Místa přátelská seniorům připravil Odbor sociálních věcí a zdravotnictví společně se svými partnery i v roce 2024. Kampaně se mohou zúčastnit litoměřičtí senioři starší 60 let. Slavnostní zahájení kampaně proběhne 14. 4. 2024 od 15:30 hodin ...

4. 1. 2024 | Tříkrálová sbírka 2024

Tříkrálová sbírka 2024
Čtyřiadvacátý ročník Tříkrálové sbírky je již v plném proudu. Pokud se Vám dosud zatím nepodařilo koledníky Tříkrálové sbírky potkat v ulicích měst a obcí, využijte možnosti a přijďte 6. 1. 2024 od 18:00 na mši ke cti Tří králů a od ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.