Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Místa přátelská seniorům - Trojboj v Domově u Trati

1. 6. 2018, Autor:Jan Vochomůrka

Dnešním dnem skončil již 6. ročník kampaně „Místa přátelská seniorům“. Nutno dodat, že se těšil velkému zájmu seniorů. Jednotlivé akce společně s městem pořádala celá řada organizací. Cílem bylo představit seniorům zařízení, která ve městě slouží, zapojit je do aktivit a poskytnout prostor pro setkávání a budování vzájemných kontaktů.
 
Kampaň začala 28. března setkáním seniorů s litoměřickým biskupem v jeho rezidenci na Dómském náměstí a skončila dnes sportovním trojbojem v Domově U Trati. Celkem si účastníci užili 16 různých akcí, od odpočinkových, přes poznávací až po sportovní. Do každé disciplíny se zapojilo v průměru 80 seniorů. „Takováto účast je ve srovnání s uplynulým rokem vysoká, což nás velmi těší,“ pochvalovala si Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Litoměřice, který kampaň připravoval.

Nadšeni byli i samotní soutěžící. Jednou z nich byla například 86letá Anna Bendová, která se kampaně účastní každý rok. „Celá tato akce mě moc baví, letos jsem nevynechala ani jedno stanoviště,“ pochválila oprávněně svůj výkon seniorka během dnešního trojboje.

Dnešní disciplínou však celá kampaň ještě nekončí. 13. června totiž na všechny zúčastněné čeká závěrečné slavnostní vyhlášení, kde starosta města jejich výkony ocení zajímavými cenami.

Foto 1: Jedna z disciplín dnešního trojboje prověřila přesnost soutěžících 
Foto 2: Květa Tesařová se kampaně účastní pravidelně, letos absolvovala 8 akcí
Foto 3: Anna Bendová nevynechala jedinou soutěž a zapojuje se každým rokem
Foto 4: Soutěžilo se i ve stolním curlinguOstatní

Událo se ...

19. 10. 2023 | 13. Divadelní benefice

13. Divadelní benefice
Centrum pro náhradní rodinnou péči ve spolupráci s divadelními soubory a kulturními zařízeními, za finanční podpory města Litoměřice, pořádá 13. Divadelní benfici, jejíž výtěžek bude určen pro rodiny s dětmi v náhradní rodinné péči.

3. 11. 2023 | "IZS - Tvůj ochránce"

Tradičně pořádaná akce, která probíhá v rámci Národních dnů bez úrazu se za spolupráce ÚO Policie ČR Litoměřice s městem Litoměřice a dalšími organizacemi konala 3. 10. 2023 na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Tato akce je určena pro všechny ...

30. 10. 2023 | Rok důstojnosti 2023

Rok důstojnosti 2023
Rádi bychom Vás pozvali na besedu pořádanou k Roku důstojnosti dne 1. 11. 2023 od 16:00 do knihovny Karla Hynka Máchy. Kampaň byla založena k výročí uctění památky Doroty Šandorové, klientky z domova pro osoby se zdravotním postižením, která byla dne 6. 1. 2021 zabita ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.