Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Druháci dostali cenné rady o bezpečnosti

26. 4. 2023, Autor: Bc. Libuše Součková

Jak se doma, na ulici nebo v přírodě chovat co nejbezpečněji. To si dnes na dětském dopravním hřišti připomněli druháci z litoměřických základních škol v rámci akce Dětský den bez úrazu, který pro ně uspořádal Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích společně se svými partnery.

Užitečné informace týkající se zdraví a prevence dětem na několika stanovištích předávali policisté, hasiči či pracovníci Českého červeného kříže. Studenti střední pedagogické školy rady doplnili o téma bezpečného chování doma. U Adélčina dvorečku se děti dozvěděly, jak se chovat k domácím i volně žijícím zvířatům.

Kromě cenných rad si děti mohly samy zkusit i poskytnutí první pomoci, seznámit se s dopravními značkami nebo si prohlédnout a vyzkoušet vybavení hasičů a policistů.

„Akce se uskutečnila v rámci kampaně Národní dny bez úrazu. Její součástí budou ještě podobně zaměřené programy, například pro děti z mateřských škol, žáky devátých tříd nebo v září pro nové prvňáčky a v říjnu pro žáky pátých tříd,“ přiblížila Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Michaela Rozsypalová Ostatní

Událo se ...

19. 10. 2023 | 13. Divadelní benefice

13. Divadelní benefice
Centrum pro náhradní rodinnou péči ve spolupráci s divadelními soubory a kulturními zařízeními, za finanční podpory města Litoměřice, pořádá 13. Divadelní benfici, jejíž výtěžek bude určen pro rodiny s dětmi v náhradní rodinné péči.

3. 11. 2023 | "IZS - Tvůj ochránce"

Tradičně pořádaná akce, která probíhá v rámci Národních dnů bez úrazu se za spolupráce ÚO Policie ČR Litoměřice s městem Litoměřice a dalšími organizacemi konala 3. 10. 2023 na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Tato akce je určena pro všechny ...

30. 10. 2023 | Rok důstojnosti 2023

Rok důstojnosti 2023
Rádi bychom Vás pozvali na besedu pořádanou k Roku důstojnosti dne 1. 11. 2023 od 16:00 do knihovny Karla Hynka Máchy. Kampaň byla založena k výročí uctění památky Doroty Šandorové, klientky z domova pro osoby se zdravotním postižením, která byla dne 6. 1. 2021 zabita ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.