Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Dny zdraví s Rozběháme Litoměřicko nabídly plno aktivit

3. 11. 2022, Autor: Bc. Libuše Součková

Běžci z Litoměřicka se opět po roce zapojili do říjnové akce „Dny zdraví“ pořádané městem Litoměřice a podporované facebookovým profilem „Litoměřice Srdcem“.

Akce organizovala místní běžecká skupina Rozběháme Litoměřicko, která je součástí celorepublikové běžecké organizace Rozběháme Česko. Její cíl je jasný a jednoduchý – zvednout z gauče a podpořit v pohybu co nejvíce lidí.

„Nehledíme na čas, tempo, vybavení nebo délku běhu. Jde nám zejména o to, aby lidé běhali zdravě, s radostí a vydrželi u toho“, zmiňuje Helena Kotová, organizátorka místní skupiny.
Aby si zájemci o běh mohli vybrat to své, uskutečnily se nejrůznější výběhy pod vedením zkušených ambasadorů skupiny a nadšených běžců.
Pro začátečníky a zájemce o běžeckou techniku zdravého běhu to byl „Uběhni svůj 1. (kilo)metr“. Pro každého se každý týden konaly výběhy na cyklostezce „Klasika na stezce“ a pro zkušenější běžce a milovníky kopečků byly na programu terénní výběhy „Trail na Hradiště“, „Trail kolem klenotu Plešivce“, „Výběh na Skalici a zpět“ a „Bonus terénní půlmaraton“.

„Letošní Dny zdraví v běžeckém byly opravdu nabité a každý výběh měl jedinečnou atmosféru. Počasí nám přálo, vždy se sešla skvělá skupina lidí a běhalo se parádně. Několikrát jsme zažili úžasný západ slunce na vrcholu Plešivce či Hradiště“, dodává Jan Pleyer, organizátor trailových výběhů.  

Tento rok jsme navíc pořádali i workshop o Otužování, neboť obliba této zdraví prospěšné aktivity stoupá a zájem veřejnosti byl velký.

Doufáme, že všichni, co s námi letos vyběhli, budou s radostí pokračovat i nadále.
 
Dny zdraví v číslech:
9x společný výběh: 1x rozběhání nováčků, 4x trail v kopcích, 4x výběh na cyklostezce
1x otužování – 12 otužilců
46 běžkyň a běžců
88 km tras
437 uběhnutých kilometrů celkem
72 snědených proteinových tyčinek a mnoho litrů vypité vody
Úsměvů a endorfinů nepočítaně
 
Děkujeme všem běžcům, kteří se zapojili a společně si dodávali energii a motivaci!

Helena Kotová, Jan Pleyer, Jana Králová, Martina Koubová


 
Běžecká aktivita tím ale nekončí. Přidat se ke skupině může každý běžecký začátečník či nadšenec. Informace najdete ve facebookové skupině „Rozběháme Litoměřicko“, na instagramu „rozbehame_litomericko“ či webové stránce celé myšlenky - www.rozbehamecesko.cz.Ostatní

Událo se ...

15. 3. 2023 | Kampaň Místa přátelská seniorům zahájilo taneční odpoledne

Kampaň Místa přátelská seniorům zahájilo taneční odpoledne
Tanečním odpolednem byl včera v sále litoměřického hradu zahájený desátý ročník kampaně Místa přátelská seniorům. Akce určená lidem nad 60 let bude v Litoměřicích probíhat až do poloviny listopadu a nabídne řadu různých aktivit. Jubilejní ročník ...

24. 2. 2023 | Zahájení kampaně

Zahájení kampaně
Slavnostní zahájení jubilejního 10. ročníku kampaně "Místa přátelská seniorům v Litoměřicích"proběhne dne 12. 3. 2023 od 15:30 hodin v prostorách sálu hradu v Litoměřicích. Vstupné je zdarma.  Všichni senioři jsou srdečně zváni. Těšíme se na Vaši ...

23. 2. 2023 | Děkovný dopis účastníků kampaně

Děkovný dopis účastníků kampaně
Dne 23. 2. 2023 byl panu starostovi Ing. Radku Lövymu doručen děkovný dopis od účastníků kampaně "Místa přátelská seniorům v Litoměřicích".  Velice si vážíme vyjádření pozitivního názorů přímo od seniorů, kteří se jednotlivých akcí pravidelně ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.