Spustit video na pozadí

SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

SLUŽBY PRO SENIORY

SLUŽBY PRO OSOBY V PŘECHODNÉ KRIZI, OHROŽENÉ DROGOU A ETNICKÉ MENŠINY

SLUŽBY PRO RODINU, DĚTI A MLÁDEŽ

SPOLUPRACUJÍCÍ ORGANIZACE

Adventní posezení pro seniory 2022

13. 12. 2022, Autor: Bc. Libuše Součková

Více než sedm stovek zástupců nejstarší generace Litoměřičanů si ve středu v kulturním a konferenčním centru užilo tradiční Adventní posezení. O hudební doprovod se postarali Ondřej Provazník s písněmi Karla Gotta, Felix Slováček starší a kapela Rosti Pechouška.

Kromě hudby k tanci i poslechu připravil Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích také občerstvení v podobě kávy a vánočního cukroví. Domů si pak senioři odnášeli vánočku a příjemný zážitek.

Krásné vánoční svátky a hodně zdraví v nadcházejícím roce přišli seniorům za město popřát starosta Radek Löwy a místostarostka Alena Rožcová.

„Jsem velmi rád a vážím si toho, že se vás tady sešlo tolik, a že jste si v předvánočním shonu našli chvilku potkat se se svými známými a přáteli,“ poděkoval seniorům starosta.

Součástí společenského odpoledne bylo i vyhodnocení kampaně Místa přátelská seniorům. Ti nejaktivnější účastníci si odnesli dárkové tašky a ostatní pak hrnek s logem Litoměřic.

„V příštím roce budou součástí kampaně Místa přátelská seniorům kromě jiného také nedělní taneční odpoledne, kterých chystáme několik,“ slíbila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renáta Jurková.

Město v předvánočním čase nezapomnělo ani na lidi v tísni a sociálně potřebné. Do azylových domů, Klokánku a podobných zařízení během čtvrtka rozvezli pracovníci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví celkem 150 balených vánoček. Ostatní

Událo se ...

9. 6. 2023 | Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů

Deváťáci z Litoměřic se seznámili s prací policistů, hasičů či záchranářů
Žáci devátých tříd z litoměřických základních škol se dnes dopoledne účastnili akce nazvané Do života bez karambolu. Na výstavišti Zahrada Čech pro ně Policie ČR ve spolupráci s městem Litoměřice a dalšími organizacemi připravila celkem patnáct stanovišť, kde se ...

5. 6. 2023 | Domov U Trati oslavil 35. narozeniny zahradní párty

Domov U Trati oslavil 35. narozeniny zahradní párty
Již 35 let funguje v Litoměřicích Domov U Trati. Jubileum oslavili jeho klienti i zaměstnanci stylově - pořádnou párty. Již potřetí byla tradiční letní slavnost spojená s dětským dnem, a tak na zahradě domova měly zastoupení všechny generace. Za město Litoměřice se akce v nádherném ...

1. 6. 2023 | Litoměřičtí senioři vyrazili za zvířaty a rostlinami do Liberce

Litoměřičtí senioři vyrazili za zvířaty a rostlinami do Liberce
Poslední květnový den v ranních hodinách odjelo z autobusového nádraží 82 litoměřických seniorů směr Liberec, kde navštívili zoologickou a botanickou zahradu. Akce s názvem "Zvířata a rostliny – výlet" se konala v rámci kampaně Místa přátelská ...
© 2022. Všechna práva vyhrazena.